Desteklediğimiz Diğer Miras Alanları

Fotoğraf: Bora Akbay

UNDP’nin bağış kampanyası, yıkıcı depremlerin ardından acil bir şekilde yeniden inşa, restorasyon ve koruma gerektiren, hem somut hem de somut olmayan kültür varlıklarından özenle seçilmiş bir koleksiyonu içeriyor. Bu kültürel varlıklar, mirasımızın zengin kültürel dokusunu yansıtacak ve depremden etkilenen çeşitli alan ve bölgeleri de kapsayacak şekilde seçildi.

Bağış kampanyası çerçevesinde önceliklendirilen listenin yalnızca bir başlangıç noktası olarak hizmet ettiğini vurgulamak oldukça önemli. Belirli kültürel miras alanlarını öne çıkarmaktaki amacımız, daha geniş bir yelpazede yer alan önemli ve acil olan restorasyon ihtiyaçlarını vurgulamaktır. Bölgedeki kültürel mirasın korunmasına yönelik gereksinimler, bu listenin oldukça ötesine geçiyor.

Dolayısıyla, öne çıkan kültür varlıkları için yapılan bağışları memnuniyetle kabul ederken, desteğe ihtiyaç duyan diğer kültürel miras yapılarına yönelik bağışların da aynı derecede değerli olduğunu ve tarafımızca kabul edildiğini belirtmek istiyoruz.

Bağışlarınız, depremler nedeniyle derinden etkilenen ortak kültürel mirasımızı restore etme ve koruma misyonumuzda önemli bir rol oynuyor. Her bağış, kültürel mozaiğimizin parçalarını birleştiren kritik bir parça olarak hizmet ediyor.

Sorularınız için lütfen savethelegacy.tr@undp.org adresinden bizimle iletişime geçin.

UNDP